Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
Tralogy 2011Powrót >
Konferencja Tralogy 2011 w Paryżu.

W dniach 3-4 marca w Paryżu odbyła się pierwsza z serii konferencji Tralogy pod hasłem „Translation Careers and Technologies: Convergence Points for the Future”.

Głównym celem konferencji było przedstawienie aktualnego stanu wiedzy i zastosowania technologii informatycznych w pracy tłumacza. Prezenterami byli w większości przedstawicielami instytucji naukowych, uniwersytetów oraz organów Unii Europejskiej, która uczestniczyła w finansowaniu konferencji. Tematyka referatów skupiała się na przedstawieniu wyników badań dotyczących istniejących technologii informatycznych oraz możliwości zastosowania nowych, a także warunków uczestnictwa w projektach technologicznych finansowanych przez Komisję Europejską.

Ze względu na ograniczony czas trwania referatów oraz szeroki zakres tematyczny prelegenci prezentowali ogólne wyniki swoich badań. Konferencja była więc raczej źródłem kontaktów niż konkretnych informacji.

W konferencji uczestniczyło czterech pracowników Centrum Lokalizacji CM. Podczas dyskusji oraz rozmów kuluarowych nawiązano wiele kontaktów, które przyczynią się do rozwoju technologii wdrażanych w naszej firmie oraz ułatwią uczestnictwo w projektach finansowanych przez Unię Europejską.