Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
TM-Europe 2009

Powrót >
Zarządzanie jakością i terminologią oraz warunki biznesowe usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych.

Firma Centrum Lokalizacji CM wzięła czynny udział w międzynarodowej konferencji TM-Europe 2009, która odbyła się w hotelu Marriott w Warszawie w dniach 1-2 października.

Michał Tyszkowski był jednym z prowadzących panel poświęcony niezwykle ważnemu zagadnieniu jakości w procesie lokalizacji. Podczas panelu przedstawiono między innymi autorską koncepcję Computer Aided Proofreading, rozwijaną przez firmę CM, a także poruszono wiele istotnych kwestii dotyczących zapewnienia oraz kontroli jakości tłumaczeń.

Pozostali uczestnicy panelu, Claire Johnstone z firmy Medtronic i Mark Childress z SAP, przedstawili procedury zapewnienia jakości w branżach, w których jakość terminologii ma znaczenie krytyczne.

Większość wystąpień i dyskusji podczas konferencji podkreślała ogromne znaczenie zachowanie jakości terminologii dla rozwoju rynku usług tłumaczeniowych. Tylko usługodawcy, którzy dysponują procedurami i narzędziami zapewniającymi wysoką jakość i zaawansowane narzędzia do zarządzania terminologią są w stanie sprostać wymaganiom współczesnego rynku.