Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTERPowrót >
Szkolenie Term Extraction and Terminology Management.

W dniu 28 maja pracownicy firmy CM wzięli udział w międzynarodowym szkoleniu pod tytułem „Term Extraction and Terminology Management” zorganizowanym przez Imperial College w Londynie.

Głównym celem szkolenia było zapoznanie uczestników z obsługą i funkcjonalnością trzech narzędzi do zarządzania terminologią - SDL MultiTerm, Lexterm oraz Lingo.

Lexterm okazał się dobrą alternatywą dla skomplikowanego programu SDL MultiTerm, ponieważ umożliwia on prostą, szybką i efektywną ekstrakcję oraz edycję słownictwa z plików jedno- i dwujęzycznych. Tekstowy format pliku z wyekstrahowaną terminologią pozwala na jego łatwe zaimportowanie do aplikacji do tworzenia słowników, takich jak na przykład Lingo, która jest dobrym i czytelnym narzędziem wspomagającym proces tłumaczenia.

W firmie CM stosowanie na co dzień systemu KeyStone™ do kompleksowego zarządzania terminologią i automatyzacji korekt potwierdza konieczność rozwoju tego typu narzędzi, szczególnie oferowanych w wersji darmowej.