Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
USŁUGI

Testowanie oprogramowania


Nawet najlepsze narzędzia informatyczne i doskonałe przygotowanie projektu lokalizacyjnego nie zagwarantują całkowitej bezbłędności zlokalizowanej wersji oprogramowania. Błędy te mogą wynikać z niedoskonałości plików źródłowych, a więc niepoprawnej internacjonalizacji, przez co przypadkowej zmianie mogą ulec elementy, które muszą pozostać w oryginale albo przetłumaczony tekst nie mieści się w przeznaczonym na niego polu. Ponadto podczas tłumaczenia zazwyczaj nie ma dostępu do pełnego kontekstu wszystkich elementów interfejsu, a więc tłumacz czasem nie jest w stanie poprawnie zinterpretować wieloznacznego wyrażenia. Dlatego w takich przypadkach niezbędnym elementem procesu lokalizacji jest testowanie. Ma ono na celu nie tylko sprawdzenie poprawności działania zlokalizowanego programu, ale także sprawdzenie poprawności tłumaczenia nazw poszczególnych elementów interfejsu oraz ich spójności z tekstem pomocy i/lub dokumentacją.

Testowanie oprogramowania
Drukuj stronę >
Centrum Lokalizacji CM oferuje testowanie zlokalizowanego oprogramowania zarówno zdalne, jak i w siedzibie klienta. Nasi pracownicy zdobyli bogate doświadczenia w dziedzinie testowania różnych typów aplikacji - od systemu operacyjnego po portale internetowe - między innymi podczas lokalizacji oprogramowania firmy IBM. Wykonujemy testowanie zarówno pod względem funkcjonalnym (sprawdzenie, czy zlokalizowana wersja działa dokładnie tak samo jak wersja oryginalna), jak i lingwistycznym (kontekstowa kontrola jakości tłumaczenia interfejsu, sprawdzenie zgodności z pomocą). Jeśli oprogramowanie jest lokalizowane przez nas, testowanie jest częścią usługi i jest wliczone w jej koszt. Istnieje również możliwość zamówienia testowania materiałów lokalizowanych przez inne firmy.