Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
TDA: TAUS Data AssociationPowrót >
Firma CM jednym z członków założycieli niezależnej organizacji TAUS Data Association (TDA).

TAUS Data Association to niezależne stowarzyszenie, którego celem jest poprawa jakości tłumaczeń oraz stworzenie globalnej bazy wielojęzycznych tekstów umożliwiającej w przyszłości korzystanie z gotowych szablonów przez narzędzia do automatyzacji tłumaczeń. Działalność stowarzyszenia TAUS Data Association będzie obejmować przechowywanie i udostępnianie pamięci tłumaczeniowych i glosariuszy według domen tematycznych. TDA zapewni powszechny dostęp do baz danych w celu wyszukiwania tłumaczeń terminów i wyrażeń, natomiast członkowie organizacji będą mogli w korzystać z pełnego zasobu wspólnie zgromadzonej wiedzy.

Wśród czterdziestu siedmiu organizacji tworzących stowarzyszenie są między innymi wielkie korporacje informatyczne, a także globalni dostawcy usług lokalizacyjnych. Centrum Lokalizacji CM jest jedyną polską firmą w tym elitarnym gronie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla obecnych i przyszłych klientów naszej firmy. Dostęp do bazy wiedzy gromadzonej przez korporacje tłumaczące miliony słów rocznie przyczyni się zarówno do poprawy jakości, jak i obniżenia kosztów tłumaczeń, dzięki nowym możliwościom rozwoju automatyzacji tłumaczenia najczęstszych zwrotów.