Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce 2010

Powrót >
Trzecia edycja konferencji Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce.

Firma Centrum Lokalizacji CM wzięła czynny udział w trzeciej edycji konferencji Rynek tłumaczeń i lokalizacji w Polsce, która odbyła się w Krakowie w dniach 27-28 marca 2010.

Konferencja poświęcona była głównie narzędziom informatycznym wspomagającym pracę tłumacza oraz perspektywom dalszego rozwoju rynku tłumaczeniowego. Nie zabrakło też wystąpień na temat innych aspektów pracy tłumacza, takich jak zagadnienia językowe, organizacja pracy i kwestie prawne.

Najciekawsze wystąpienia dotyczyły perspektyw rozwoju rynku tłumaczeń w Polsce w aspekcie mijającego kryzysu światowego, wykorzystania narzędzi CAT, a także tłumaczeń maszynowych oraz zarządzania dużymi projektami lokalizacyjnymi. Niezwykle ciekawy był wykład dr hab. Marka Łazińskiego na temat projektu tworzenia Narodowego Korpusu Języka Polskiego.

Całość konferencji uwypukliła różnice pomiędzy podejściem biur tłumaczeń oraz tłumaczy uprawiających wolny zawód do różnych kwestii związanych z tą profesją. Tłumacze mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami, natomiast przedstawiciele biur mogli przekonać się, jak wygląda współpraca z tłumaczami widziana z drugiej strony.