Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER


Powrót >
Warsztaty Content on the Multilingual Web.

W dniach 4-5 kwietnia odbył się w Pizie drugi z czterech planowanych warsztatów w ramach projektu Content on the Multilingual Web współfinansowanego przez Komisję Europejską.

Głównym celem warsztatu było omówienie standardów i dobrych praktyk związanych zarówno z tłumaczeniem, jak i tworzeniem wielojęzycznych treści w sieci WWW. Podczas warsztatu wygłoszono 33 referaty dotyczące bardzo wielu zagadnień, od standardu języka HTML, poprzez zagadnienia związane z tłumaczeniem i lokalizacją aż do kontrowersyjnych prób wykorzystania technologii MT, takich jak maszynowe tłumaczenie poezji.

Wszystkie wystąpienia były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a wiele z nich wywołało gorącą dyskusję, której zapis dostępny jest na stronie projektu.

Obecny na warsztatach przedstawiciel CM nawiązał liczne kontakty, które ułatwią firmie realizowanie własnych projektów współfinansowanych przez Komisję Europejską.