Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
WSFPowrót >
Centrum Lokalizacji CM obejmuje patronatem studia podyplomowe w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu.

Od roku 2013 firma Centrum Lokalizacji CM objęła swoim patronatem studia podyplomowe w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Patronat ten nie ogranicza się wyłącznie do firmowania naszym logo programu studiów, ale pozwala nam na aktywne uczestnictwo w kształceniu tłumaczy.

W ramach patronatu pracownicy naszej firmy prowadzą zajęcia z przedmiotu „Wykorzystanie narzędzi komputerowych w tłumaczeniu” na Podyplomowych Studiach Kształcenia Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych w Zakresie Języka Niemieckiego.

Zajęcia prowadzone są według autorskiego programu opracowanego w Centrum Lokalizacji CM obejmującego podstawy posługiwania się narzędziami CAT, zasady zachowania i kontroli jakości tłumaczeń oraz wstęp do zarządzania projektami.

Nasz przedmiot wypełnia dotkliwą lukę w edukacji tłumaczy w Polsce, z powodu której trafiają oni do zawodu bez elementarnej wiedzy na temat programów wspomagających tłumaczenie. Wiedza ta jest obecnie codziennością i bezwzględnym wymogiem większości pracodawców z tej branży.