Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
TM-Europe 2012

Powrót >
Prezes CM wziął udział w panelu dyskusyjnym podczas konferencji TM-Europe 2012.

W dniach 4-5 października 2012 w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji TM-Europe na temat przyszłości tłumaczeń i lokalizacji.

Prezentacje i panele dyskusyjne dotyczyły głównie sytuacji tłumaczy i biur tłumaczeń w gwałtownie zmieniającym się środowisku biznesowym, możliwości reagowania na zmiany oraz przyszłości tłumaczeń jako usługi i rynku.

Panel dyskusyjny zatytułowany „MT - Part of the Future or Just Hype”, w którym wziął udział Prezes firmy Centrum Lokalizacji CM, dr Michał Tyszkowski, dotyczył stanu obecnego oraz przyszłego rozwoju tłumaczeń maszynowych (MT). Podczas panelu przedstawiono opinie popierające ideę tłumaczeń maszynowych jako narzędzia umożliwiającego zwiększenie efektywności tłumaczy, a w pewnych okolicznościach także zastępującego ich pracę. Nie brakowało również opinii całkowicie jej przeczących, jako sposobowi na psucie rynku, obniżenie jakości i metodzie zmierzającej do deprecjacji zawodu tłumacza.

Konkluzją dyskusji było stwierdzenie, że tłumaczenia maszynowe są faktem, który należy tolerować, a zadaniem środowiska tłumaczy jest dopilnowanie prawidłowego wykorzystania tego nowego narzędzia, które niesie ze sobą zarówno szanse, jak i zagrożenia.