Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
Powrót >
Centrum Lokalizacji CM wdraża nowy system obsługi statystycznych tłumaczeń maszynowych (SMT).

Centrum Lokalizacji CM jest jedną z nielicznych firm w Polsce, oferujących tłumaczenia maszynowe (MT) wykonywane za pomocą własnego systemu całkowicie niezależnego od globalnych dostawców. Nasze niepowtarzalne rozwiązanie składa się z czterech współpracujących ze sobą elementów:

arrowAutorski program do gromadzenia i obsługi korpusów. Umożliwia on wprowadzanie danych korpusowych z plików TMX, podział na dziedziny, czyszczenie oraz eksport w formacie akceptowanym przez narzędzia do trenowania systemu SMT. System gromadzi korpusy w bazie danych, dzięki czemu można je na bieżąco uzupełniać, łączyć w dowolny sposób oraz łatwo nimi zarządzać.
arrowProgram typu open source do przygotowania danych oraz tworzenia modeli tłumaczeniowych.
arrowProgram typu open source wykonujący trenowanie SMT oraz samo tłumaczenie. Program jest bardzo szybki i elastyczny, umożliwia wykonywanie tłumaczeń w trybie frazeologicznym, hierarchicznym i kontekstowym. Pracuje ze średnią szybkością 30 zdań na sekundę.
arrowAutorski program wykonujący wstępną i ostateczną obróbkę materiału trafiającego do silnika SMT oraz z niego wychodzącego. Jest to regułowy mechanizm zapewniający między innymi prawidłową obsługę tagów, wielkich liter, zmiennych oraz innych elementów niepodlegających tłumaczeniu i różne przekształcenia tekstu poprawiające jakość tłumaczenia.

Efektem współdziałania tych czterech elementów jest bardzo wysoka jakość tłumaczeń maszynowych, zwłaszcza w dziedzinie informatyki i zaawansowanych technologii. Opracowaliśmy także system do szybkiej oceny jakości tłumaczenia maszynowego, zarówno "surowego", jak i po wykonaniu post-editingu. Wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do zwiększenia szybkości wykonywanych usług oraz obniżenia kosztów bez utraty jakości.