Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
MT Marathon 2013

Powrót >
Przedstawiciele Centrum Lokalizacji CM wzięli udział w warsztatach MT Marathon w Pradze.

MT Marathon to trwające cały tydzień wydarzenie, które w tym roku zostało zorganizowane przez Instytut Lingwistyki Formalnej i Stosowanej Uniwersytetu Karola w Pradze i odbyło się w dniach 9-14 września. MT Marathon składa się z części referatowej, warsztatowej oraz projektowej i gromadzi zarówno osoby zajmujące się tłumaczeniami maszynowymi od strony naukowej, jak i przedstawicieli firm stosujących tę technologię w praktyce.

Tematyka tegorocznego spotkania była bardzo obszerna i obejmowała zarówno prezentacje narzędzi, jak i sposoby modyfikacji programu Moses, integrację MT z narzędziami CAT i wiele innych interesujących tematów. Wiele z nich bardzo się przyda w dalszym rozwoju technologii MT w naszej firmie.

Ważnym aspektem warsztatów była także wymiana doświadczeń z przedstawicielami uniwersytetów i innych firm zajmujących się wykorzystaniem MT. Dzięki niej mogliśmy porównać nasze podejście ze stosowanym przez innych i poznać nowe ciekawe pomysły na poprawę jakości tłumaczeń maszynowych.