Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
Powrót >
Centrum Lokalizacji CM rozpoczyna rewolucję w kontroli terminologii.

Kontrola terminologii w językach fleksyjnych, do których należy polski, jest jednym z największych wyzwań w technologii tłumaczeniowej. Na rynku istnieje wiele narzędzi sprawdzających terminologię, jednak są one w stanie wykryć jedynie terminy w podstawowej formie gramatycznej. Formy odmienione, a takie najczęściej występują w zdaniach, traktowane są jako błędy. W efekcie narzędzia te są niezwykle uciążliwe w użyciu, ponieważ liczba fałszywych błędów wielokrotnie przekracza liczbę prawdziwych. Nawet zastosowanie tzw. lematyzacji, dostępnej między innymi w pakiecie Language Tool, nie rozwiązuje problemu, ponieważ słowniki form podstawowych często nie zawierają terminologii specjalistycznej.

Firma Centrum Lokalizacji CM opracowała rozwiązanie tego problemu, sprawdzające się w 95% przypadków. Pozostałe 5% można dodatkowo definiować w postaci wyjątków. Program w chwili obecnej działa dla par językowych angielski-polski oraz niemiecki-polski. Jego dodatkową zaletą jest szybkość działania, która wynosi około 600 000 operacji na sekundę. Oznacza to, że tekst o objętości 100 stron można sprawdzić z użyciem glosariusza zawierającego 1000 terminów w niecałą minutę.

Program obsługuje pliki dwujęzyczne w formacie TTX, TMX, XLF, SDLXLIFF oraz glosariusze w arkuszach MS Excel i bazach MultiTerm.

Zapraszamy do pobrania wersji demonstracyjnej z naszej strony internetowej. Na tej stronie znajduje się również więcej informacji o tym rozwiązaniu.