Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
EAMT
Powrót >
Centrum Lokalizacji CM ubiega się o możliwość uruchomienia letnich praktyk z zakresu tłumaczeń maszynowych (MT) we współpracy z European Association for Machine Translation (EAMT).

European Association for Machine Translation (EAMT) jest organizacją, która wspiera stale rosnącą społeczność użytkowników, programistów i badaczy zainteresowanych tłumaczeniami maszynowymi (MT) oraz narzędziami tłumaczeniowymi.

W ramach swoich działań służących wspieraniu badań, rozwoju i wiedzy na temat technologii tłumaczeniowych, EAMT organizuje letnie praktyki dla studentów z całego światawiata. Centrum Lokalizacji CM ubiega się o możliwość uruchomienia takich praktyk w swojej siedzibie we Wrocławiu. Praktykanci będą mieli możliwość brania udziału w pracach nad rozwojem technologii MT.

Praktyki będą prowadzone przez jedne z najbardziej doświadczonych osób w zakresie badań, rozwoju i wspierania technologii MT w Polsce - dr Michała Tyszkowskiego, Prezesa Zarządu firmy oraz Mariusza Hawryłkiewicza, Wiceprezesa Zarządu ds. Informatyki.

Zakres praktyk obejmuje między innymi:

arrowZapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami w badaniach nad technologią MT
arrowOcenę jakości MT oraz metodologię
arrowRóżne środowiska MT (przepływ pracy, narzędzia wspierające pracę z MT)
arrowInterakcje pomiędzy użytkownikami i systemami MT
arrowMT połączeniu z innymi technologiami, np. pamięciami tłumaczeniowymi, tłumaczeniem mowy, wyszukiwaniem informacji w różnych językach, wielojęzyczną kategoryzacją tekstów, wielojęzycznym streszczeniu tekstu
arrowMT dla trudnych par językowych
arrowNowe zastosowania MT w społeczności internetowej

Organizacja EAMT pokrywa wszelkie koszty związane z odbyciem praktyk. O kolejnych etapach nawiązywania współpracy Centrum Lokalizacji CM z EAMT i terminie uruchomienia praktyk będziemy informować na bieżąco.