Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
ROZWIĄZANIA

Kontrola jakości


Zapewnienie jakości w procesie tłumaczenia nie jest zadaniem łatwym. Tłumaczenie wysokiej jakości to nie tylko tekst poprawny pod względem językowym, ale przede wszystkim zgodny z wymaganiami klienta, a więc spójny, zawierający poprawną terminologię i posiadający odpowiedni format.

Ponieważ presja rynku wymusza przetwarzanie coraz większych ilości tekstów w coraz krótszym czasie, tłumaczenie wykonywane jest najczęściej równocześnie przez kilku tłumaczy. Mimo stosowania nowoczesnych narzędzi i bazy terminologii dostępnej online, bardzo ważnym etapem każdego projektu lokalizacyjnego jest etap weryfikacji.

W Centrum Lokalizacji CM weryfikacja następuje w trzech etapach:

Kontrola jakości
Drukuj stronę >
Weryfikacja maszynowa, przebiegająca bez udziału człowieka.
Program KeyStone™ umożliwia automatyczne wychwycenie typowych błędów interpunkcyjnych, pisowni wielkich liter, niespójności oraz niepoprawnego stosowania terminologii z bazy danych.
Korekta językowa wykonywana przez profesjonalnych korektorów.
Ten etap wymaga pracy człowieka, jest jednak także wspomagany komputerowo. Program KeyStone™ jest nie tylko narzędziem wspomagającym zarządzanie terminologią, ale również ułatwia ocenę tekstu pod względem językowym i porównanie jego jakości ze standardem, który ustalany jest wraz z klientem. Teksty nie mieszczące się w tym standardzie są odrzucane lub przekazywane do poprawienia.
Ostateczna kontrola gotowego tekstu, przede wszystkim pod kątem poprawności formatu i prawidłowości wykonania usługi DTP.
W przypadku oprogramowania etap ten polega na testowaniu zlokalizowanego produktu pod kątem poprawnego działania oraz dopasowania tłumaczenia do właściwego kontekstu w działającym systemie. Ten złożony proces kontroli jakości gwarantuje naszym klientom otrzymanie tekstu zgodnego z ich wymaganiami, jednak warunkiem jest kompletność całego procesu lokalizacji, a więc przede wszystkim uzgodnienie i utworzenie bazy terminologii, ustalenie harmonogramu uwzględniającego weryfikację oraz szczegółowe uzgodnienie formatu wyjściowego.

Potwierdzeniem skuteczności procedur weryfikacji stosowanych w Centrum Lokalizacji CM jest uzyskanie certyfikatu jakości ISO 17100.