Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
KeyStone™Powrót >
Komputerowy system obsługi terminologii KeyStone™ - ważny krok w kierunku automatyzacji tłumaczeń - rozszerza ofertę dla naszych klientów.

Typowy proces tworzenia tematycznej bazy danych terminologicznych wymaga albo przeczytania całości dokumentacji i ręcznego wybierania terminologii, albo konwertowania dwujęzycznych dokumentów zawierających listy słów, takich jak tłumaczenie interfejsu aplikacji lub specyfikacji technicznej. Żadna z tych metod nie jest efektywna i obie zabierają wiele czasu, którego zazwyczaj brakuje.

Istnieje oczywiście wiele aplikacji wspomagających tworzenie baz terminologii, są one jednak tylko narzędziami do wspomaganego komputerowo zarządzania terminologią, w których główną pracę wykonuje człowiek. Potrzebujemy natomiast narzędzi do komputerowego zarządzania terminologią tylko wspomaganą przez człowieka.

KeyStone™ to narzędzie, które stanowi krok w tym właśnie kierunku. Jest to nie tylko system ekstrakcji terminologii, obsługujący wiele języków, formatów, rozpoznający gramatykę i samouczący się, ale także baza danych online, system automatycznego wyszukiwania, a nawet kontroli poprawności stosowania terminologii w tłumaczeniach.

Główne cechy programu KeyStone™ to:

arrowZaawansowane rozpoznawanie gramatyki z możliwością dostosowania przez użytkownika,
arrowEdytowalne listy wyrazów pospolitych z możliwością samouczenia się,
arrowTworzenie dwujęzycznych słowników z tłumaczonych plików (TTX, RTF), pamięci tłumaczeniowych (TMX) oraz plików tekstowych,
arrowBazy danych terminologii dopasowane do klienta, z dostępem online dla tłumaczy i osób obsługujących projekty, a także możliwością eksportu i importu w różnych formatach,
arrowAutomatyczne przeszukiwanie baz danych podczas tłumaczenia, niezależnie od stosowanego oprogramowania,
arrowBardzo efektywna procedura sprawdzania poprawności użycia terminologii w tłumaczonych tekstach.

Korzystanie z systemu KeyStone™ nie tylko „wymusza” poprawne stosowanie terminologii, ale również ułatwia pracę naszym klientom, którzy mają stały dostęp do własnej terminologii w wielu językach przez przeglądarkę internetową.

ZOBACZ PREZENTACJĘ