Internacjonalizacja

Oprogramowanie przeznaczone do lokalizacji musi spełniać kilka warunków. Oto kilka najważniejszych:

  • Obsługa standardu kodowania umożliwiającego prawidłowe wyświetlanie znaków spoza standardu ANSI, na przykład Unicode.
  • Rozmieszczenie elementów interfejsu w taki sposób, aby możliwe było wprowadzenie dłuższych tekstów.
  • Oddzielenie kodu funkcji programów od kodu zawierającego wyświetlane  teksty, na przykład poprzez umieszczenie ich w oddzielnych bibliotekach DLL.
  • Umieszczenie w plikach źródłowych, z których kompilowana jest pomoc, informacji o użytych stronach kodowych, na przykład wprowadzenie w plikach HTML nagłówka meta.

Centrum Lokalizacji CM oferuje następujące usługi w ramach internacjonalizacji oprogramowania:

Badanie stanu oprogramowania
Rozpoznawanie potencjalnych problemów i stopnia przygotowania programu do lokalizacji.

Modyfikowanie kodu w celu internacjonalizacji
Modyfikacja kodu źródłowego w celu rozwiązania problemów wykrytych podczas badania.

Testowanie internacjonalizacji
Sprawdzanie skuteczności i kompletności wprowadzonych modyfikacji i gwarancja dostosowania programu do wymagań lokalizacyjnych.


Patrz także

Tłumaczenia

Tłumaczenia

Nie każde tłumaczenie to lokalizacja, ale nie ma lokalizacji bez tłumaczeń. Dlatego tłumaczenia są podstawową usługą wykonywaną w Centrum Lokalizacji CM. Wykonujemy tłumaczenia z różnych dziedzin, a branże, w których się specjalizujemy, opisano poniżej.

Czytaj więcej

Testowanie oprogramowania

Testowanie oprogramowania

Centrum Lokalizacji CM oferuje testowanie zlokalizowanego oprogramowania zarówno zdalne, jak i w siedzibie klienta. Jeśli oprogramowanie jest lokalizowane przez nas, testowanie jest częścią usługi i jest wliczone w jej koszt. Istnieje również możliwość zamówienia testowania materiałów lokalizowanych przez inne firmy.

Czytaj więcej

Obsługiwane języki

Obsługiwane języki

Centrum Lokalizacji CM specjalizuje się w realizacji projektów tłumaczeniowych na języki środkowo- i wschodnioeuropejskie. Nasz zespół, składający się z grupy doświadczonych tłumaczy oraz sieci biur partnerskich w całej Europie umożliwia realizację zleceń wyłącznie przez osoby, dla których język docelowy jest językiem ojczystym.

Czytaj więcej

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja jako nazwa usługi funkcjonuje w języku polskim stosunkowo od niedawna. Jest to usługa językowa, której celem jest doprowadzenie produktu pochodzącego z innego kraju do takiej postaci, aby jego obsługa była dla użytkownika równie zrozumiała, jak obsługa produktów lokalnych.

Czytaj więcej