Internacjonalizacja

Oprogramowanie przeznaczone do lokalizacji musi spełniać kilka warunków. Oto kilka najważniejszych:

  • Obsługa standardu kodowania umożliwiającego prawidłowe wyświetlanie znaków spoza standardu ANSI, na przykład Unicode.
  • Rozmieszczenie elementów interfejsu w taki sposób, aby możliwe było wprowadzenie dłuższych tekstów.
  • Oddzielenie kodu funkcji programów od kodu zawierającego wyświetlane  teksty, na przykład poprzez umieszczenie ich w oddzielnych bibliotekach DLL.
  • Umieszczenie w plikach źródłowych, z których kompilowana jest pomoc, informacji o użytych stronach kodowych, na przykład wprowadzenie w plikach HTML nagłówka meta.

Centrum Lokalizacji CM oferuje następujące usługi w ramach internacjonalizacji oprogramowania:

Badanie stanu oprogramowania
Rozpoznawanie potencjalnych problemów i stopnia przygotowania programu do lokalizacji.

Modyfikowanie kodu w celu internacjonalizacji
Modyfikacja kodu źródłowego w celu rozwiązania problemów wykrytych podczas badania.

Testowanie internacjonalizacji
Sprawdzanie skuteczności i kompletności wprowadzonych modyfikacji i gwarancja dostosowania programu do wymagań lokalizacyjnych.


Patrz także

Lokalizacja

Lokalizacja

Lokalizacja jako nazwa usługi funkcjonuje w języku polskim stosunkowo od niedawna. Jest to usługa językowa, której celem jest doprowadzenie produktu pochodzącego z innego kraju do takiej postaci, aby jego obsługa była dla użytkownika równie zrozumiała, jak obsługa produktów lokalnych.

Czytaj więcej

Tłumaczenia

Tłumaczenia

Nie każde tłumaczenie to lokalizacja, ale nie ma lokalizacji bez tłumaczeń. Dlatego tłumaczenia są podstawową usługą wykonywaną w Centrum Lokalizacji CM. Wykonujemy tłumaczenia z różnych dziedzin, a branże, w których się specjalizujemy, opisano poniżej.

Czytaj więcej

Testowanie oprogramowania

Testowanie oprogramowania

Centrum Lokalizacji CM oferuje testowanie zlokalizowanego oprogramowania zarówno zdalne, jak i w siedzibie klienta. Jeśli oprogramowanie jest lokalizowane przez nas, testowanie jest częścią usługi i jest wliczone w jej koszt. Istnieje również możliwość zamówienia testowania materiałów lokalizowanych przez inne firmy.

Czytaj więcej

Obsługiwane języki

Obsługiwane języki

Centrum Lokalizacji CM specjalizuje się w realizacji projektów tłumaczeniowych na języki środkowo- i wschodnioeuropejskie. Nasz zespół, składający się z grupy doświadczonych tłumaczy oraz sieci biur partnerskich w całej Europie umożliwia realizację zleceń wyłącznie przez osoby, dla których język docelowy jest językiem ojczystym.

Czytaj więcej