Zarządzanie projektem

Czy zarządzanie projektami jest odrębną i uniwersalną dziedziną wiedzy, czy tylko specjalizacją w obrębie innych dziedzin? To pytanie od lat rodzi burzliwe dyskusje, a sprowadza się do tego, czy wykwalifikowany kierownik projektu poradzi sobie w dowolnej branży, nawet bez jej znajomości, czy też odwrotnie, wykwalifikowany specjalista z danej branży będzie mógł zarządzać projektem bez wykształcenia z zakresu zarządzania. 

W Centrum Lokalizacji CM uważamy, że prawda leży pośrodku. W branży usług tłumaczeniowych i lokalizacyjnych do zarządzania projektami niezbędna jest dobra znajomość warsztatu tłumacza, jednak wiele czynności można wykonywać znając ogólne zasady zarządzania projektami. Dlatego wśród pracujących u nas kierowników projektu posiadamy zarówno osoby zatrudnione wcześniej jako tłumacze, jak i takie, które branżę tłumaczeniową poznały dopiero w naszej firmie. 

Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu właśnie „hybrydowemu” podejściu jesteśmy w stanie przekazać adeptom sztuki zarządzania projektami wiedzę, którą da się wykorzystać nie tylko w naszej branży, ale także w dowolnej innej. 

Aby dowiedzieć się więcej na temat praktyk organizowanych w CM, prosimy o zapoznanie się z programem, a także o kontakt telefoniczny z biurem lub mailowy na adres hr@cmlocalization.eu.


Patrz także

Tłumaczeniowe

Tłumaczeniowe

Zapraszamy osoby pragnące rozwinąć swoje umiejętności w zakresie translatoryki i tłumaczeń technicznych. Praktyki tłumaczeniowe są skierowane do studentów i młodych absolwentów, którzy wiążą swoją przyszłość z tłumaczeniami pisemnymi i technicznymi z użyciem zaawansowanych programów CAT i kontroli jakości.

Czytaj więcej

Sprzedażowe

Sprzedażowe

W związku ze stale poszerzającą się bazą klientów CM oferuje możliwość odbycia praktyk z zakresu sprzedaży i promocji usług. Praktyki są skierowane do wszystkich studentów i młodych absolwentów, którzy są zainteresowani tym obszarem działalności, a także podniesieniem kwalifikacji zawodowych oraz zdobyciem pierwszych doświadczeń w pracy.

Czytaj więcej

Informatyczne

Informatyczne

Nowoczesna firma zajmująca się usługami tłumaczeniowymi, a do takich niewątpliwie zalicza się Centrum Lokalizacji CM, wykorzystuje w swojej pracy liczne narzędzia informatyczne. Należą do nich oczywiście programy CAT, ale to tylko jedno z wielu rozwiązań, które stosujemy codziennie w naszej pracy.

Czytaj więcej