Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
USŁUGI

Internacjonalizacja


Internacjonalizacja (i18n) to usługa obejmująca tworzenie i modyfikowanie aplikacji w taki sposób, aby ułatwić dostosowanie jej do wielu różnych języków, bez konieczności wprowadzania dalszych zmian w kodzie samej aplikacji. Internacjonalizacja przygotowuje aplikację do lokalizacji i jest procedurą, która zazwyczaj ją poprzedza. Lokalizacja oprogramowania bez wcześniejszej internacjonalizacji jest znacznie bardziej kosztowna, czasochłonna, a często zupełnie niemożliwa.

Oprogramowanie przeznaczone do lokalizacji musi spełniać kilka warunków. Oto kilka najważniejszych:

arrowObsługa standardu kodowania umożliwiającego prawidłowe wyświetlanie znaków spoza standardu ANSI, na przykład Unicode.
arrowRozmieszczenie elementów interfejsu w taki sposób, aby możliwe było wprowadzenie dłuższych tekstów.
arrowOddzielenie kodu funkcji programów od kodu zawierającego wyświetlane teksty, na przykład poprzez umieszczenie ich w oddzielnych bibliotekach DLL.
arrowUmieszczenie w plikach źródłowych, z których kompilowana jest pomoc, informacji o użytych stronach kodowych, na przykład wprowadzenie w plikach HTML nagłówka meta.

Centrum Lokalizacji CM oferuje następujące usługi w ramach internacjonalizacji oprogramowania:

Internacjonalizacja
Drukuj stronę >
Badanie stanu oprogramowania.
Rozpoznawanie potencjalnych problemów i stopnia przygotowania programu do lokalizacji.

Modyfikowanie kodu w celu internacjonalizacji.
Modyfikacja kodu źródłowego w celu rozwiązania problemów wykrytych podczas badania.

Testowanie internacjonalizacji.
Sprawdzanie skuteczności i kompletności wprowadzonych modyfikacji i gwarancja dostosowania programu do wymagań lokalizacyjnych.