Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
EACL 2009Powrót >
Konferencja EACL 2009.

W dniach 30 marca do 3 kwietnia 2009 w Atenach odbyła się konferencja europejskiego oddziału Association for Computational Linguistics (ACL).

Jednym z najważniejszych punktów programu był dwudniowy warsztat poświęcony obecnemu stanowi wiedzy i zaawansowania narzędzi do automatycznych tłumaczeń. Przedstawiciel Centrum Lokalizacji CM wziął udział w tym warsztacie, aby ocenić możliwości zastosowania pewnych elementów systemu automatycznych tłumaczeń oraz algorytmów kontroli jakości w narzędziach tworzonych w CM.

EACL 2009 EACL 2009

Mimo że obecny stan zaawansowania prac nad automatycznymi tłumaczeniami wciąż nie daje nadziei na szybkie powstanie efektywnego systemu, który w pełni zastąpi pracę ludzi, to jednak niektóre algorytmy pozwolą zwiększyć wydajność systemu KeyStone™, służącego do komputerowego wspomagania zarządzania terminologią oraz korektami. O postępach tych prac będziemy informować na bieżąco na naszych stronach internetowych.