Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
ROZWIĄZANIA

DTP - Desktop Publishing


Pojęcie DTP (Desktop Publishing) tradycyjnie oznacza elektroniczne przygotowanie tekstu do druku, albo inaczej skład komputerowy.
W dobie powszechnego dostępu do Internetu dokumentacja techniczna, instrukcje obsługi, a coraz częściej nawet powieści nie są zazwyczaj drukowane na papierze. Coraz powszechniejszą formą publikacji staje się plik PDF (Portable Document Format).
Z tego względu format ten staje się dla firm zajmujących się lokalizacją standardowym formatem wyjściowym, a coraz częściej również wejściowym. Klienci posiadający dokumentację w formacie PDF chcą otrzymać ją po przetłumaczeniu również w tym samym formacie.

Wykonanie takiej usługi wiąże się nie tylko z przetłumaczeniem tekstu, ale również z DTP, czyli w tym wypadku nie tyle z przygotowaniem do druku, ale zapisem do pliku PDF.

DTP
Drukuj stronę >
Kompleksowa lokalizacja dokumentacji w tym formacie jest więc usługą złożoną, gdyż składa się z przetworzenia formatu PDF do formatu edytowalnego, przetłumaczenia, korekty formatu - ponieważ tłumaczenie zazwyczaj różni się długością od oryginału, co ma wpływ na układ stron, położenie rysunków itp. - a następnie zapisu do docelowego pliku PDF.

Centrum Lokalizacji CM posiada wydajne oprogramowanie umożliwiające skuteczną konwersję formatu PDF do RTF, bez straty układu stron i grafiki. Tłumaczenie wykonywane jest przy użyciu standardowych narzędzi CAT nie różni się od procesu tłumaczenia dokumentów tekstowych. Klient otrzymuje na koniec plik PDF nie różniący się od oryginału niczym, poza językiem. Usługa DTP jest więc nieodłączną częścią niemal każdego procesu lokalizacji, jeśli formatem docelowym jest plik PDF.