Strona główna
Kontakt Kontakt | Zadzwoń do nas Zadzwoń do nas | Broszura ogólna Pobierz broszurę | Broszura techniczna Pobierz broszurę | English English
FacebookTwitterLinkedIn
   LOCALIZATION CENTER
Certified Localisation Professional 2009

Powrót >
Druga edycja kursu Certified Localisation Professional 2009.

W dniach od 4 do 7 sierpnia przedstawiciel firmy CM wziął udział w warsztatach zorganizowanych przez międzynarodową organizację The Institute of Localisation Professionals (TILP) przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Biur Tłumaczeń (PSBT). Warsztaty odbyły się w Warszawie w ramach drugiej edycji kursu Certified Localisation Professional (CLP). Były one poprzedzone kilkutygodniowym szkoleniem on-line składającym się z 10 modułów.

Szkolenie prowadził specjalista z dziedziny lokalizacji i narzędzi CAT. Poruszono kwestie przydatności poszczególnych programów wspomagających tłumaczenie w pracy tłumaczy i kierowników projektu oraz nowoczesne metody zarządzania projektami lokalizacyjnymi.

Kurs zakończył się testem sprawdzającym wiedzę zdobytą zarówno podczas części szkolenia przeprowadzonej on-line, jak i czterodniowych warsztatów. Uczestnicy mieli również możliwość podejścia do egzaminu SDL Trados Level 1.

Pracownik firmy CM zdał pomyślnie egzaminy, uzyskując certyfikat Certified Localisation Professional Level 1.